تـــا به تـــا

تـــا به تـــا

حضرت سلیمان تختش بر باد بود؛ یعنی عالم بر باد است!

وقتی که می‌نویسی،
فکرکن به این‌که باید
از میان خواننده‌هات
یکی دو نفر کشته شوند...
نوشته‌ای که نتواند کسی را بکشد
به درد نمی‌خورد.
نوشته‌ای که تو را
توی تعلیق و غصه
از پا درنیاورد،
به درد
ویترین کتابخانه‌های ملی می‌خورد
و صورت روشنفکرهای مزخرف.
بخوان، غصه بخور.

طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

دقت دق ات نمی دهد، سر سری رد نشو

سه شنبه, ۲۴ دی ۱۳۹۲، ۰۱:۲۱ ب.ظ


تا الان دقت کرده بودین؟

خداى متعال فرمود:

 یَا أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاکُم مِّن ذَکَرٍ وَأُنثَى وَجَعَلْنَاکُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا

سوره حجرات، آیه 13

 اى مردم، ما شما را از مرد و زنى آفریدیم و شما را تیره ها و قبیله هاى مختلف قرار دادیم تا یکدیگر را بشناسید.


ما ها از این اختلاف تیره و قبیله چگونه استفاده کردیم؟ وسیله ای شد برای خود بزرگ بینی یا خود کم بینینمی دونم کیا توفیق خوندن  ادامه مطلب رو خواهند داشت...
امام‌خمینی(ره)

اگر معنویت داشته باشید، فریاد تفرقه افکنان برشما تاثیری نخواهد داشت

« وحدت » از مفاهیمی است که فهم آن بسیارسهل است ولی همواره عوامل و موانعی بوده است که جوامع اسلامی در عمل نشان داده‌اند که در فهم همین مفهوم ساده توانایی و لیاقت شایسته نشان نداده‌اند و یا اینکه نخواسته اند نشان بدهند. مهم ترین دلیل این امر نیز همین است که بیش از 150 سال افراد آگاه جهان اسلام پیرامون ضرورت بسیار بالای وحدت سخن گفته‌اند ولی هنوز نیز عدم اتحاد مسلمانان دربرابر دشمنان ازمشکلات اساسی جوامع اسلامی به حساب می آید. البته منظور ما از جوامع اسلامی مفهومی اعم است و همه اقشار جوامع اسلامی را شامل می شود یعنی از نخبگان و حکومت گران و اهل علم و اندیشه و...گرفته تا مردم عادی که در یک جامعه زندگی می کنند و عضوی از آن محسوب می شوند. یقینا در میان هر یک از اقشار جوامع اسلامی افراد آگاه و عمیقی که عملا نشان داده اند که فهم عالی و بالایی از وحدت دارند وجود دارد ولی متاسفانه اگر بخواهیم کارنامه‌ای از برآیند تلاش تاریخی معتقدان به وحدت ارائه دهیم و همچنین اگر بخواهیم در عرصه عمل تاثیر تلاش وحدت گرایان را بیازماییم می‌نگریم که هنوز با وضعیت مطلوب فرسنگها فاصله داریم . به همین دلیل امروز نیز از یک سو تفرقه از مهم ترین مصایب جهان اسلام است و از سوی دیگر دشمنان جهان اسلام نیز به سبب تفرقه مسلمانان بزرگ ترین ضربات را به جوامع و کشورهای اسلامی وارد می کنند ذخایر و امکانات مادی و اقتصادی جوامع اسلامی را غارت می نمایند ،کشورها و جوامع اسلامی را اشغال می کنند برای از بین بردن فرهنگ اسلامی هر روز گستاخ تر می شوند در بسیاری از جوامع اسلامی حکومت های دست نشانده و مورد نظر خود را روی کار می آورند و... 

 

امام خامنه ای

آنچه که براى ما مسلمانها مهم است، این است که معرفت خود را نسبت به اسلام و پیغمبر گرامى اسلام، زیاد کنیم. امروز در دنیاى اسلام یکى از دردهاى بزرگ، درد تفرقه و جدایى است. محور وحدت عالم اسلام، مى‏تواند وجود مقدّس پیغمبر – نقطه اعتقاد همه؛ نقطه تمرکز عواطف همه انسانها – باشد. ما مسلمانها هیچ نقطه‏اى را به این روشنى و به این جامعیت – مثل وجود مقدّس پیغمبر – نداریم؛ که هم مسلمانها به او معتقدند، هم علاوه بر اعتقاد، یک پیوند عاطفى و معنوى، دلها و احساسات مسلمانان را به آن وجود مقدّس، متّصل کرده است. این بهترین مرکز وحدت است.

تصادفى نیست که ما مشاهده مى‏کنیم در این سالهاى اخیر، مثل دوران قرون وسطى‏ و دوران تحلیلهاى مغرضانه مستشرقین،نسبت به ساحت مقدس نبى‏اکرم اهانت روا مى‏دارند. در دوران قرون وسطى‏ کشیشان مسیحى در نوشته‏ها، گفتارها و کارهاى هنریشان و در دورانى که تاریخ نویسى مستشرقین باب شد، همانها در آثارشان به شخصیت پیغمبر اکرم اهانت مى‏کردند. در قرن گذشته هم باز دیدیم که مستشرقین غیرمسلمانِ غربى یکى از نقاطى را که مورد تشکیک و در مواردى مورد اهانت قرار دادند، شخصیت مقدس و مبارک نبى‏اکرم بود!


مدتها فاصله شده بود؛ ولى اخیراً باز شروع کردند. در چند سال اخیر، انسان یک تهاجم مطبوعاتى و فرهنگى پلید و شومى را در اکناف عالم نسبت به شخصیت نبى‏اکرم صلّى‏اللَّه‏علیه‏وآله‏وسلّم مشاهده مى‏کند. این کار مى‏تواند حساب شده باشد؛ چون به این نقطه توجّه شده است که مسلمانان مى‏توانند برگرد محور وجود مقدّس نبى‏اکرم و اعتقاد و محبت و عشق به او جمع شوند. لذا آن مرکز را مورد مناقشه قرار مى‏دهند.

 

باید روى معرفى شخصیت رسول اکرم کار کنیم، و نه فقط شخصیت آن بزرگوار به معناى زندگى آن حضرت، بلکه ابعاد گوناگون وجود آن بزرگوار مثل: اخلاقیات و روش حکومت و مردمدارى و عبادت و سیاست و جهاد و تعلیمات خاص را مورد توجه قرار دهیم. نه فقط هم کتاب بنویسیم، بلکه باید کار هنرى و تبلیغى را با شیوه‏هاى جدید و با استفاده از تکنیکهاى موجود شروع کنیم و نه فقط در جمهورى اسلامى، بلکه در همه‏ى انحاى جهان اسلام، آن را انجام دهیم

دنیاى اسلام باید این سرمایه عظیم معنوى خود را بازشناسى کند. مثل ملتهایى که قرنها بر روى منابع مادّىِ ناشناخته خودشان گرسنه خوابیدند، تا دیگران آمدند منابع آنها را غارت کردند، امروز دنیاى اسلام در کنار ذخایر عظیم معنوىِ خود، با مشکلات فراوانى دست و پنجه نرم مى‏کند و مى‏گذراند؛ در حالى که این ذخایر عظیم و منابع بزرگ، مى‏تواند او را نجات دهد و به او کمک کند.

 

 

 *****************************************************

این امرى طبیعى است که هر امت متفرق و از هم گسسته اى، بسیارى از موهبتها و سرمایه هاى خود را از دست مى دهد و در معرض انواع خطرات و آفات داخلى و خارجى، نظامى و اجتماعى و اخلاقى وروانى قرار مى گیرد.

و الغاى (= لغو و باطل کردن) قانون اخوت و برادرى اسلامى موجب شد که مسلمانان به طبقات مختلف تقسیم و با یکدیگر بیگانه شوند، و بسیارى از مغزهاى علمى و متفکران آنها به کشورهاى بیگانه مهاجرت کنند.. همین دو عامل به تنهایى کافى است تا یک امت را از بسیارى پیشرفتها و تحولات باز دارد و باعث افزایش دشمنىها و جنگ و خونریزیهایى که امروزه در کشورهاى اسلامى به وقوع مى پیوندد بشود. و ریشه همه این نابسامانیها از آنجا نشأت گرفته که حقایق و دستورات حیات بخش قرآن کریم نادیده گرفته شده، مگرنه اینکه خداى متعال فرمود:

یَا أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاکُم مِّن ذَکَرٍ وَأُنثَى وَجَعَلْنَاکُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا

(سورة الحجرات - آیة 13) 

اى مردم، ما شما را از مرد و زنى آفریدیم و شما را تیره ها و قبیله هاى مختلف قرار دادیم تا یکدیگر را بشناسید.

 

ما ها از این اختلاف تیره و قبیله چگونه استفاده کردیم؟

نظرات  (۳۳)

امام خامنه ای:

یکى از ابزارهاى همیشه مورد استفاده‌ى دشمنان ملتهاى مسلمان براى اختلاف، مسئله‌ى اختلافات مذهبى، شیعه و سنى و از این قبیل بوده. دعوا درست کنند، اختلاف ایجاد کنند، برادران را به جان هم بیندازند، اختلافات را بزرگ کنند، برجسته کنند، موارد اشتراک و اتحاد را ضعیف کنند، کمرنگ کنند، یک چیز کوچک را بزرگ کنند، برجسته کنند؛ این همه نقاط اشتراک را که بین برادران سنى و شیعه هست، کوچک کنند، ضعیف کنند؛ این کارى است که دائم انجام گرفته است، الان هم دارد انجام میگیرد.
جمهورى اسلامى از اولین روز در مقابل این توطئه ایستاده است؛ علت هم این است که ما ملاحظه‌ى کسى را نمیکنیم؛ این عقیده‌ى ماست. قبل از اینکه نظام اسلامى تشکیل بشود، برادران ما، بزرگان نهضت، بزرگان مبارزه‌ى انقلابى در آن روز - که هنوز خبرى از حکومت اسلامى و جمهورى اسلامى نبود - در جهت وحدت شیعه و سنى تلاش میکردند. من خودم در بلوچستان تبعید بودم. از آن زمان تا حالا با علماى سنى حنفى شهرهاى بلوچستان - ایرانشهر و چابهار و سراوان و زاهدان - با آنهائى که بحمدالله زنده هستند، رفیقیم، نزدیکیم، صمیمى هستیم. من آنجا تبعیدى بودم، دستگاه‌ها نمیخواستند بگذارند تلاشى از سوى ما انجام بگیرد؛ اما در عین حال ما گفتیم بیائید کارى کنیم که یک نشانه‌اى از اتحاد شیعه و سنى را در این شهر نشان بدهیم؛ که این مسئله‌ى هفته‌ى وحدت - ولادت نبى اکرم در دوازدهم ربیع‌الاول به روایت اهل سنت، و در هفدهم ربیع‌الاول به روایت شیعه - آن روز به ذهن ما رسید و در ایرانشهر آن را عمل کردیم؛ یعنى از دوازدهم تا هفدهم جشن گرفتیم. این یک فکر عمیقى بوده است، مال امروز و دیروز نیست. 

۱۳۹۰/۰۷/۲۵

وحدت وجود
جدا جدا شدیم تا هم را بشناسیم
هم را می شناسیم تا یکی شویم
+
ممنون از دعوتتون

 • محمد کیوان
 • هوالعزیز

  انسان وارسته، همواره بر نمازش مراقبت و مداومت دارد(معراج/23)
   تکرار نماز در هر شبانه روز، براى آن است که هر روز گامى به خداوند نزدیک شویم.
  کسى‏که از پله‏هاى نردبان بالا مى‏رود، در ظاهر، پاى او کارى تکرارى انجام مى‏دهد؛ ولى در واقع در هر حرکت گامى به جلو و رو به بالا مى‏گذارد.
  « و نماز را برپا دار، که نماز (انسان را) از زشتیها و گناه بازمی‌دارد»(عنکبوت/45)
  عجب دقت نظری....
  پاسخ:
  جدی میگید؟
 • فانوس جزیره ...
 • سلام علیکم
  جالبه اصلا دقت نکرده بودم ...
  وحدت .. کاش پیام رو ارسال نمیکردم ...
  پاسخ:
  سلام
  کدوم پیام؟
 • کــربــ بلایی محـــــبــــــــ
 • سلامـــــ
  خداقوتـــــ
  زیبا و قابل تاملـــــــ
  التماس دعا
  یازهراکربــ بلا ان شاء الله
  پاسخ:
  سلام
  انشالله
 • سراجا منیرا
 • خیلی خوب بود...
 • یــک قلم
 • سلام
  کاملا درسته حرفاتون!
  همونطور که بزرگان دین و کشور گفتند، وحدت همیشه باید اولویت باشه.

  ممنون :)
  پاسخ:
  سلام
 • اناخادم الحسین
 • سلام برشمادوست عزیز ممنونم لطف کردی ان شاالله همیشه زیرسایه اهل بیت خصوصامادرمون زهراباشی
  پاسخ:
  سلام.انشالله
 • سیدمهدی نقیبی راد
 • خلاصه تر بنویس
  پاسخ:
  چشم ولی واقعا خلاصه تر از این نمی شد
  خدایا دلم که برایت تنگ میشودبا آنکه میدانم همه جا هستی
  اما به آسمان نگاه میکنم چراکه آسمان سه نشانه ازتو دارد:
  بی انتهاست،بی دریغ است وچون یک دست مهربان همیشه بالای سرماست
  -----
  سلام.وبلاگ زیبایی دارید.لینک شدید
  پاسخ:
  سلام
  تشکر
 • سلمان جعفری
 • باید روى معرفى شخصیت رسول اکرم کار کنیم
  حقیقتا غفلت شده
  یا زهرا

 • andishe اندیشه
 • مرحوم حاج محمد علی فشندی تهرانی (ره) می گوید که در مسجد جمکران سیدی نورانی را دیدم، با خود گفتم این سید در این هوای گرم تابستانی از راه رسیده و تشنه است ظرف آبی به دست او دادم تا بنوشد و گفتم: آقا! شما از خدا بخواهید تا فرج امام زمان (ع) نزدیک گردد. حضرت فرمودند: «شیعیان ما به اندازه آب خوردنی ما را نمی خواهند. اگر بخواهند و دعا کنند فرج ما می رسد...

  سلام و ممنون ازلطفتون

  التماس دعا

 • سجاد مؤذنی
 • آنتی زیون
 • سلام
  ممنون از مطلبتون
  وبلاگ بسیار خوبی دارید لینکتون کردم.
  پاسخ:
  سلام
  ممنون
 • سجاد عبدی
 • تشکر از مطلب..
  ان شالله همگام با ولایت باشیم نه جلوتر ...

 • فریاد بی صدا
 • سلام
  بسیار عالی
  پاسخ:
  سلام
  تشکر 
  سلام
  خیلی جالبه دقت شما رامیگم.
  بابت این پست از شما ممنونم.
  موفق باشید.
  یا علی
  پاسخ:
  سلام
  تشکر و همچنین
  مسلما دشمن باید دشمنی کنه و اگه دشمنی نکنه جای تعجب داره
  ماهم باید هوشیار باشیم و نخ به دشمن ندیم

  خدا قوت
 • وخدایی که دراین نزدیکیست
 • سلام
  میدونید که حاشیه پردازی بعضیا خیلی قویه منم بیشتر از اونکه به متن توجه کنم این عکسِ بدجور توجه امو جلب کرده 
  الان میرم عکس تک تک پولارو نگاه میکنم
  ولی جدا نکته ی جالبی بود حرفهی امام هم..
  وحدت درجایی که تفرقه است
  احسنت
 • سجاد مؤذنی
 • یه روز تو پیاده رو داشتم می رفتم، از دور دیدم یک کارت پخش کن

  خیلی با کلاس، کارت های رنگی قشنگی دستشه ولی این کارت ها رو

  به هر کسی نمیده.به خانم ها که اصلاً نمی داد و تحویلشون نمی

  گرفت، در مورد آقایون هم خیلی گزینشی رفتار می کرد و معلوم بود

  فقط به کسانی کارت میداد که مشخصات خاصی از نظر خودش داشته

  باشند.

  احساس کردم فکر میکنه هر کسی لیاقت داشتن این تبلیغات تمام

  رنگی خیلی خوشگل و گرون قیمت رو نداره، لابد فقط به آدم های

  باکلاس و شیک پوش و با شخصیت میده !


  بدجوری کنجکاو بودم بدونم اون کارت ها چی هستن !


  با خودم گفتم یعنی نظر این کارت پخش کن خوش تیپ و با کلاس راجع

  به من چیه ؟! منو تائید می کنه ؟!


  کفش هامو با پشت شلوارم پاک کردم تا مختصر گرد و خاکی که روش

  نشسته بود پاک بشه و برق بزنه ! شکمو دادم تو و در عین حال سعی

  کردم خودم رو جوری نشون بدم که انگار واسم مهم نیست !


  اما دل تو دلم نبود ! یعنی به من هم از این کاغذهای خوشگل میده ؟!

  همین طور که سعی می کردم با بی تفاوتی از کنارش رد بشم با

  لبخندی بهم نگاه کرد و یک کاغذ رنگی طرفم گرفت و گفت : آقای

  محترم ! بفرمایید !


  قند تو دلم آب شد ! با لبخندی ظاهری و با حالتی که نشون بدم اصلا

  برام مهم نیست بهش گفتم : می گیرمش ولی الان وقت خوندنش رو

  ندارم ! چند قدم اونورتر پیچیدم توی قنادی و اونقدر هول بودم که داشتم

  با سر می رفتم توی کیک ! وایستادم و با ذوق تمام به کاغذ نگاه کردم،

  فکر می کنید رو کاغذ چی نوشته بود ؟

  .
  .
  .
  .
  .
  .

  دیگر نگران طاسی سر خود نباشید ! پیوند مو با جدیدترین متد روز اروپا و امریکا !
  پاسخ:
  :)
 • خانم معلم
 • سلام ...

  انشا الله خدا توفیق بده بتونم مطلبی از نگرانی پیامبر در این هفته بنویسم .بله باید شخصیت پیامبر و ائمه در جامعه کاملا معلوم بشه . متاسفانه کارهای فرهنگی در این زمینه نه در جامعه ، حتی در مدارس هم به درستی صورت نمی گیرد چون هدفها را برایمان بد تعیین کرده اند ...

  التماس دعا
  پاسخ:
  سلام
  موفق باشید
  سلام
  وحدت رو که کلن پایه ام و موافق!
  اما انصافن 50 تومنی کاغذی رو از کجا گیر آوردی؟؟!
  دمت گرم. حال کردم با دقتت!
  پاسخ:
  سلام
   سلام
   ممنون ...
  پاسخ:
  سلام
 • محمد کیوان
 • هــوالــرب

   

  براساس قرآن، مسلمان و مومن واقعی جز خدا را بندگی نمی کند."ولایشکر بعباده ربه احدا"(کهف، 110)

   و در انفاق از کسی توقع پاداش و تشکر ندارد"لانرید منکم جزاء و شکورا"(انسان، 9)

  و در برخورد با مردم جز رضای خدا همه چیز را کنار می گذارد."قل الله ثم ذرهم" (انعام، 91)

   و در تجارت و کسب و کار از یاد خدا غافل نیست."رجال لاتلهیهم تجاره و لابیع عن ذکر الله"(نور، 37)

   

    سلام...عیدتان پیشاپیش مبارک
  ****
  در وصف حضرت رسول گرامی اسلام صلوات الله علیه....

  "امین" و "امن"  و "مومن"   آنقَدَر دنیا خطابت کرد

  خدا طاقت نیاورد و سرانجام انتخابت کرد

  برای هر سری از روشنایت سایه بان می خواست

  که شب را پیش پایت سر برید و آفتابت کرد

  حجازِ وحشیِ زیبا ندیده دل به حسن ات باخت

  که بت ها را شکست و قبله ی دلها حسابت کرد

  خدا از چشم زخم مردمان ترسید پس یک شب

  تو را تا آسمان ها برد و مثل ماه قابت کرد

  تو را از آسمان بارید مثل عشق بر دنیا

  زمین را تشنه دید و در دل هر قطره آبت کرد

  دوای درد دین و درد دنیا ، درد بی دردی

  حضورت دردهای مرگ را حتی طبابت کرد

  تو را از دورها هم می شود آموخت ای خورشید!

  زمین گیرانه حتی با تو احساس قرابت کرد

  که از این فاصله ، این سال های دوریِ نوری

  همیشه پرتو مهرت به شب هامان اصابت کرد

  هنوز از قله های ماذنه نور تو می روید

  فقط باید دعا خواند و یقین در استجابت کرد

  سودابه مهیجی

  پاسخ:
  سلام
  عید شما هم مبارک
 • حلقه تربیتی شهید اسماعیل زاده تسوجی
 • سلام
  دوست عزیز با مطالب جدید به روزیم و منتظر نظرات سازنده شما بزرگوار هستیم
  یا علی
  پاسخ:
  سلام
  ممنون از دعوت
 • سجاد مؤذنی
 • شکاف های زندگی!

  اگر در زندگیتان شکاف هایی هست؛

  دلیل آن این است که در بندگیتان برای خدای متعال کم گذاشتید..


  آیت الله عبدالکریم حق شناس
 • سجاد مؤذنی
 • توصیه های یک دیپلمات به عباس بن علی (ع)

  آقا جان سلام!
  راستش خیلی وقت بود که می خواستم چند کلمه خودمانی با شما درد دل کنم. نمی دانم! شاید هر کس دیگر غیر از شما بود، از کلمه درد دل استفاده نمی کردم. شاید صراحتا می گفتم می خواهم چند خط انتقاد کنم، گله کنم یا یک چیزی توی همین مایه ها! اما خب چه کنم که احترام شما خیلی واجب است و الان هم که دارم این حرف ها را می زنم، دست و پایم می لرزد و قلبم دارد از جا کنده می شود.
  قبلش البته باید این نکته را بگویم که بنده خودم از ارادتمندان شما هستم و همین مراسم عزاداری دهه ی اول محرم، که همه ساله توی وزارت خانه برگزار می شود به همت من بوده و خودتان هم که حتما شاهد بوده اید که چقدر تلاش می کنم تا این مراسم با مشارکت هرچه بیشتر کارکنان وزارت برگزار شود.
  منظور اینکه یک وقت خدایی نکرده از حرف هایی که می خواهم بزنم سوءتفاهم پیش نیاید!!
  می دانید آقا جان؟! چند وقت است دارم به این فکر می کنم که آیا نمی شد جوری عمل کرد که در عاشورای سال ۶۱ هجری آن فاجعه ی بزرگ پیش نیاید؟! واقعا نمی شد؟!
  با کمال معذرت و با همه ی احترامی که برای شما قائلم باید بگویم که در این ماجرا دو طرف افراط کردند!! به نظر من اگر کمی تدبیر و عقلانیت به خرج داده می شد، این فاجعه پیش نمی آمد! به نظر من، ما مصالح جبهه ی قلیل و ضعیف حسینی را نادیده گرفتیم و با دست خودمان بهترین نیروهای ایمانی و ارزشیِ زمانه را به مسلخ بردیم!
  ما امروز در حرفه ی خودمان اصطلاحی داریم با عنوان «رایزنی دیپلماتیک»! من هرچه فکر می کنم می بینم با رایزنی های دیپلماتیک می شد جلو این فاجعه را گرفت! شوخی که نیست! سر پسر پیغمبر خدا و بهترین اعوان و انصارش بر نیزه ی جفا رفت و اهل بیت مظلوم و زن و بچه ی معصومش، چهل روز آواره ی سفر اسارت شدند آن هم با آن اوصافی که می دانید و می دانیم! آیا این هزینه ی کمی بود؟! آیا ارزش نداشت برای جلوگیری از این هزینه ی گزاف، با طرف مقابل راه می آمدیم و اینقدر روی موضع خودمان پافشاری نمی کردیم؟!
  فدایتان شوم؛ لطفا احساسی برخورد نکنید! بیایید کمی منطقی باشیم!!
  یک طرف یک لشگر سی هزار نفری با پیشرفته ترین تجهیزات نظامی و با ثروت انبوه و امکانات مادی فراوان و یک طرف دیگر هفتاد و دو نفر. فقط هفتاد و دو نفر. عقل چه حکم می کند؟! نه! واقعا عقل چه حکم می کند غیر از رایزنی و تعامل؟!
  بالاخره آدم هر قدر هم که پلید باشد دیگر از شیطان که بدتر نیست! هست؟! شمر و عمر سعد خیلی که بد بودند، نهایتاً شیطان بودند! خب؛ ما الان در کشور خودمان داریم این مسیر را تجربه می کنیم. داریم با شیطان مذاکره می کنیم. آن هم شیطان بزرگ! البته حواسمان خیلی جمع است که یک وقت کلاه سرمان نرود! گفته ایم مذاکره باید برد-برد باشد. یعنی هم ما که در جبهه ی حق هستیم سود کنیم و هم شیطان!!
  خب آیا بهتر نبود همین مدل در کربلا هم پیاده می شد و ما نیروهای ارزشمند و بی نظیر جبهه ی حسینی را به این راحتی از دست نمی دادیم و به موازات آن، مخفیانه به کادرسازی و یارگیری و تربیت نیروی مضاعف می پرداختیم تا احیانااگر خدایی نکرده یک روز ضرورت اقدام نظامی هم پیش آمد، با عده و عُده ی کافی و از موضع قدرت وارد عرصه ی نبرد می شدیم؟!
  مثلا خود شما آقا جان! من شنیده ام شب عاشورا برایتان امان نامه آورده اند. خب این یعنی یک فرصت بسیار عالی! در دیپلماسی، ما به این جور اقدامات از طرفل دشمن، اصطلاحا می گوییم «چراغ سبز»! شاید می شد به بهانه ی این اقدام جلسه ای ترتیب داده شود، چانه زنی شود، بده بستانی انجام شود! ولی شما به راحتی این فرصت را از دست دادید و با یک ادبیات تند، امان نامه را رد کردید!
  ببینید آقا جان! من نمی گویم که شما باید امان دشمن را می پذیرفتید و حسین را رها می کردید. زبانم لال… خاک بر دهانم…
  حرف من این است که آوردن این امان نامه می توانست یک فرصت باشد برای رایزنی و مذاکره حداقل برای رفع تحریم آب! بگذریم اصلا…
  حرف در این باره زیاد است.
  راستی آقا جان باز هم بگویم این حرف ها همه اش از سر دلسوزی بود هاا! و گرنه من شما را بی نهایت دوست دارم!
  مخلص شما: دیپلمات
 • علیرضا رضایی
 • سلام

  عیدتون مبارک . . . 
  پاسخ:
  سلام
  برشما هم مبارک

  سلام

  تشکر از شما به خاطر ارسال مطلبتان به سایت "حرف تو"
  "
  همه‌وقت وحدت را دریاب "
  با آدرس:http://harfeto.ir/?q=node/21097  
  در این سایت انتشار یافت.
  چشم به راه مطالب خوب شما هستیم.
  هدیه سایت "حرف تو" به شما:

  "امام علی (علیه‌السّلام): استواری شریعت، به امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر و برپاداشتن حدود است."

  یا علی

  پاسخ:
  سلام
  تشکر
  سلام
  مطلب شما با نام خودتان در مرجع وبلاگ نویسان استان آذربایجان غربی :حرف رک منتشر گردید.
  لینک خبر شما :
  http://harferok.ir/index.aspx?siteid=47&pageid=1024&newsview=128205
  منتظر مطالب ارزشمند شما هستیم
  پاسخ:
  سلام
  تشکر

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی